Menu

Automatyka przemysłowa

Projektujemy, programujemy oraz uruchamiamy systemy automatyki przemysłowej oparte na sterownikach PLC oraz komputerach przemysłowych z oprogramowaniem SCADA (Supervisory Control And Data Acquisition).

Nasze projekty wykonywane są w programach takich jak SEE Electrical oraz Auto CAD, co pozwala na efektywne oraz wydajne zarządzanie projektem w każdej jego fazie.

Nasze rozwiązania systemów automatyki przemysłowej bazują na sterownikach programowalnych takich firm jak:

  • Siemens
  • Moeller
  • Omron
  • Schneider
  • Elsteel/Unitronics

Jeżeli zachodzi potrzeba wizualizacji procesu technologicznego lub produkcyjnego stosujemy urządzenia HMI oraz systemy oparte na komputerach PC (WinCC , Maxtech Designer, etc.)

Nasze rozwiązania są w pełni nowatorskie oraz wychodzą naprzeciw wymaganiom klienta, przykładem może być między innymi opracowany przez nas system pozycjonowania jezdnego przenośnika taśmowego. Rozwiązanie bazuje na systemie RFID firmy Turck oraz sterowniku PLC S7-1200.

W systemach automatyki również zachodzi potrzeba komunikacji z urządzeniami innych producentów oraz integracja systemów sterowania. Projektowane przez nas sieci przemysłowe oparte są na standardowych protokołach komunikacyjnych takich jak: Profibus, Modbus, Ethernet , które pozwalają na w pełni elastyczne dostosowanie się do potrzeb klienta.

Firma Elstar Electric spełnia wszystkie Europejskie standardy w dziedzinie montażu, projektowaniu, uruchamianiu i wdrażaniu systemów automatyki.

Wizualizacja procesu technologicznego  Budowa przejrzystej wizualizacji procesu technologicznego.

 System alarmowania lub raportowania

System alarmowania lub raportowania

 
Opracowanie klarownego systemu alarmowania/lub raportowania.
 Informacje o napędach oraz innych urządzeniach  Dostarczenie pełnych informacji o napędach, zaworach oraz innych urządzeniach w każdej chwili prowadzenia procesu.
 Panele operatorskie  Opracowywanie paneli operatorskich.